• banjo1.jpg
  • banjo2.jpg
  • banjo3.jpg
  • banjo4.jpg
  • banjo5.jpg
  • banjo6.jpg

Zapraszam do wspólnego żeglowanie po "ciepłych" morzach.  Na Horn ani na Spitzbergen się NIE WYBIERAMY!!!

15-11-2017

Plany S/Y BANJO w sezonie 2018

Witam żeglarzy!

Sezon 2017 powoli się kończy. BANJO odbywa jeszcze ostatnie rejsy na Cyprze i z początkiem grudnia zawinie na zimowy postój do Finike w Turcji. Tu jak zawsze zimą planowany jest drobny remont i doposażenie jachtu. W programie jest m.in. wymiana żagli i wyposażenie jachtu w panele fotowoltaiczne. 
 
Sezon 2017 się kończy a przed nami już kolejny w roku 2018. 
 
Jacht pozostanie w przyszłym sezonie w basenie Morza Śródziemnego lecz chyba już ostatni raz przed planowanym w przyszłości wyjściem na Atlantyk i dalej na Karaiby. Przesuwamy się jednak z opływanego już Morza Egejskiego na południe Włoch i Sycylię. Planujemy tam dwa miesięczne pobyty rozdzielone dwutygodniowym pobytem w Tunezji. 
 
Początek i koniec sezonu spędzimy jak zawsze u wybrzeży Turcji i na wyspach greckich. To rejony już dobrze przez nas spenetrowane ale zawsze tam chętnie wracamy bo jest to jeden z piękniejszych akwenów żeglarskich w Europie a żeglowanie tutaj wynika także z decyzji o zimowaniu jachtu w Turcji. 
 
Tu mała dygresja bo mamy wrażenie, że wśród polskich żeglarzy Turcja jest wciąż mało popularna. Nie obawiajcie się tu żeglować. Wieją tu spokojniejsze wiatry niż na wyspach greckich. Meltemi jest słabsze a linia brzegowa jest tak urozmaicona, że co parę mil jest bezpieczna zatoka nadająca się do kotwiczenia. Do tego czysta i ciepła woda, ciepła nie w znaczeniu bałtyckim tylko po prostu ciepła. Całe wybrzeże Turcji jest europejskie choć muezina wszędzie będzie słychać. Jest bezpiecznie a żeglując możecie bez problemu uniknąć skupisk hoteli i kurortów z masą turystów. No i jeszcze wschodnia kuchnia, pyszne warzywa i owoce a dla ducha obcowanie z niezliczoną ilością starożytnych zabytków z czasów greckich, rzymskich i późniejszych. Największe wrażenie robią jednak pozostałości po pierwotnej tu kulturze licyjskiej ze słynnymi skalnymi grobowcami na czele.
 
Zapraszam do wspólnych rejsów na BANJO. Z własnym skipperem lub jako członkowie załóg.
 
Poniżej szkicowa mapka a plan rejsów na sezon 2018 dostępny w zakładce PLAN REJSÓW
 
 
Sezon2018
 
Mapka i aktualizowana tabela z planem rejsów dostępne są pod linkami:
 
 
Pozdrawiamy i do zobaczenia na BANJO
 
Romek Kudrycki
+48 502 33 88 24
 
Marek Wojciechowski
+48 502 62 40 40
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________